WAŻNIEJSZE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
1974 - I nagroda dla kapeli i solistów na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Ujsołach,
1974 - l nagroda dla kapeli i solistów na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Jeleśni,
1980 - I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Saint Die we Francji,
1991- "Złote Serce Żywieckie" na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu,
1980 - "Srebrna Ciupaga" na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem,
1981 - "Srebrne Serce Żywieckie" na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu,
1981 -"Złota Ciupaga" na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem,
1984 - Złoty Medal na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Aksehir w Turcji,
1984 - "Srebrna Ciupaga" i Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem,
1985 - Wyróżnienie na Światowym Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej w Kartaginie w Tunezji, 1986 - "Złote Serce Żywieckie" na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu,
1986 - jedna z Głównych Nagród na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Mechelen w Belgii,
1992 - jedna z Głównych Nagród na Międzynarodowej Estradzie Folkloru w Wiśle (CIOFF),
1993 - jedna z Głównych Nagród na Festiwalu Górali Polskich w Żywcu,
1993 - Główna Nagroda na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu,
1993 - jedna z Głównych Nagród na Międzynarodowej Estradzie Folkloru w Żywcu (CIOFF),
1993 - Nagroda im. Oskara Kolberga,
1994 - "Złota Ciupaga" Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem,
1995 - Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Agrigento (Włochy),
1996 - jedna z czterech równorzędnych nagród - Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych CIOFF - Żywiec 1996, 1996 - nagroda arystokracji włoskiej na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznymi
Agrigento (Włochy),
2003 - Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu CIOFF w Stalowej Woli,
2003 - "Srebrne Serce Żywieckie" na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu,
2004 - Grand Prix na Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych (CIOFF) w Szczyrku.
2006 - Nagroda za zasługi dla Województwa Śląskiego.
2007 - I nagroda na XI Festiwalu Obrzędów Weselnych - Węgrów
2007 - Odznaka Honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej
2008:
- I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Sokołowie Podlaskim
- Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym w Puławach
- I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym w Puławach za pr. premierowy
- II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym w Puławach za pr. lubelski
- Srebrne Żywieckie Serce na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu
- Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Zielonej Górze
2008 - I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Turcji (Izmit / Stambuł)
2009 – I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Ełku
2009 - Grand Prix „Łowicki Pasiak”na Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym w Łowiczu
2010 – I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Dubno/Ukraina
2011 – Złoty Glob – M. F. F. Portugalia/ Viana do Castelo/ Santarem
2012 - Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 40 – lat Zespołu „Ziemia Żywiecka”
2012 – Grand Prix - M. F. F. w Sokołowie Podlaskim – Polska
2013 – Grand Prix – Pastorałka Żywiecka – Polska/ Żywiec
2013 - III miejsce – gr. dziecięca - Patorałka Żywiecka
2013 – I miejsce - Gody Żywieckie w Żywcu
2015 – Złota Gwiazda Betlejemska w kat. dorosłych dla "Ziemia Żywiecka"
- i I miejsce dla solistki Anny Derwich - na Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Żywcu
2016 – I miejsce – w kategorii dziecięcej Mała Ziemia Żywiecka i
I miejsce – w kategorii duety - "Pastorałka Żywiecka"
2017 – I miejsce – Festiwal Kultur Polska
2018 - II miejsce – Festiwal „Zagłębie i sąsiedzi” w Dąbrowie Górniczej/Polska
- I miejsce – Festiwal w Hajfie/Izrael
- I miejsce – Festiwal Take Sme Levice/Słowacja
2019 - I miejsce – Międzynarodowy Festiwal „Kalejdoskop Talentów” w Żywcu - Mała Ziemia Żywiecka
I miejsce - Festiwal Folklorystyczny„Pasiaczek”/Opoczno – Mała Ziemia Żywiecka
2020 – I miejsce – Złota Gwiazda Betlejemska „Pastorałka Żywiecka”, w kat. dorosłych "Ziemia Żywiecka"
I miejsce – Złota Gwiazda Betlejemska „Pastorałka Żywiecka”, w kategorii dziecięcej „Mała Ziemia Żywiecka”
2022 - II Nagroda na M.F.F. w Portugalii/ Santarem
2022 - Nagroda Ministra Kultury z okazji 50 - lecia
2023 - Grand Prix - na MSF 60 TKB w Wiśle
UDZIAŁ W FESTIWALACH MIĘDZYNARODOWYCH
1977 - Czechosłowacja - Dolna Lomnica
1979 - Czechosłowacja - Ołomuniec
1979 - Francja - Saint Die
1980 - Polska - Zakopane
1981- Polska - Zakopane
1982 - Czechosłowacja - Strażnice
1984 - Turcja - Aksehir, Bursa
1984 - Polska -Zakopane
1985 -Tunezja - Kartagina, Gabes,
1985 - Włochy-Erba
1986 - Belgia - Mechelen
1986 - Włochy -Belluno
1988 - Francja - Pont Sainte Maxence
1988 - Francja - Riom
1989 - Estonia -Talin
1990 - Polska - Wisła
1992 - Anglia -Cleveland
1994 - Holandia - Warffun
1994 - Belgia -Tessenderlo, Bonheide
1995 - Polska - Wisła
1995 - Polska - Zakopane
1996 - Włochy - Agrigento, Naro (Sycylia)
1996 - USA - Branson (Missouri)
1996 - Niemcy - Monachium (Oktoberfest)
1997 - Włochy - Cagliari (Sardegna)
1998 - Turcja - Istambuł
1998 - Polska - Lublin
1999 - Czechy - Dolna Lomna
1999 - Portugalia - Figueira da Foz, Barra Cheia
2000 - Czechy - Strakonice
2001 - Hiszpania - Dos Hermanas, Cadiz
2002 - Włochy, Sycylia
2003 - Polska - Stalowa Wola
2003 - Polska - Zakopane
2004 - Czechy - Strakonice
2004 - Polska - Szczyrk
2005 - Węgry - Jaszbereny
2006 - Chorwacja - Karlovac
2007 - Polska - Węgrów
2008 - Polska - Sokołów Podlaski
2008 - Polska - Puławy
2008 - Polska - Zielona Góra
2008 - Polska - Żywiec
2008 - Turcja - Izmit / Stambuł
2009 - Cypr
2009 - Polska/Ełk
2010 - Ukraina/Dubno
2010 - Turcja/ Bayburt
2011 – Hiszpania/ Segovia
2011 – Portugalia/ Viana do Castelo/ Santarem
2012 – Polska/ Sokołów Podlaski
2012 – Słowacja/ Lesna – gr. dziecięca
2013 – Rosja/ Baszkiria/ Ufa
2014 - Rumunia/ Bistrita
2014 – Czechy/ Strakonice
2015 - Niemcy/Balingen
2015 – Słowacja/ Dubica nad Wachom
2017 – Chiny/Louyang
2018 – Izrael/Hajfa
2018 - Słowacja/Levice
2022 - Portugalia/Santarem
POZA TYM ZESPÓŁ WYSTĘPOWAŁ:
Czechy i Słowacja - 1974, 1977, 1982, 1984, 1985, 1992, 1993, 1994, 1998, 1999, 2000, 2003, 2004
Bułgaria - 1980, 1982, 1984
Francja - 1 979, 1984, 1985, 1996, 2004
Szwecja -1986
Dania - 1989
Litwa - 1989, 2007
Grecja - 1990
Rosja - 1991,
Niemcy - 1995, 1996, 1998
Watykan - 1996
Ukraina, Równe - 2003
Wielka Brytania - 2005
Holandia - 2006
Litwa - 2007
Wielka Brytania - 2008
Austria - 2008
Słowacja/ Cerne - 2012
Słowacja/ Lucki -2013
Niemcy/ Unterchaching - 2015
Bułgaria/ Szumen - 2015
Białoruś/Grodno, Mińsk - 2018